Child of Angle - 5. díl

14. july 2014 at 21:33 | Michalla* |  Child of Angel


5. díl. Je trochu kratší, ale další zase bude o trochu delší ..


Pusťte si písničku ↓↓


Postava se otočila. Celá bílá, blonďatá. V tom jsem si to uvědomila. Je to ona. Ta dívka z fotky. Přesná podoba. Chladně se na mě usmála a sundala z muže ruku, ale on dál vysel, trpící přitisknutý na zdi. Sebrala jsem odvahu a utěkala k němu. Nic jiného mi nezbývalo. Dveře byli zamčené. Nikam nemůžu utéct, tak mu aspoň pomůžu. Naráz mě něco odrazilo ke zdi. Ucítila jsem bolest v zádech a padla jsem k zemi. Pokusila jsem se zvednou, ale ucítila jsem nad sebou chladný dech. Pomalu jsem se otočila a spatřila jí nad sebou. Stále se tak chladně usmívala "Tak jsem tě konečně našla" řekla chladným tónem. Celá byla tak bílá, chladná… jakoby mrtvá.

Zmateně jsem na ni mrkala "Věděla jsem, že přijdeš" pokračovala. Zevnitř se ozývali strašné rány, jak se sem pokoušeli dobýt. Dokonce i policie už dorazila. Tak moc jsem si přála aby se ty dveře otevřeli. Přemohla mě ta stejná touha, jako když jsem se pokoušela otevřít tu skříňku. Dveře se otevřeli a do místnosti vtrhla policie. Postava se na mě s údivem podívala "Přijdu znova..." byla její poslední slova. Pak začala utíkat "Chyťte ji!" křikla jsem na ně. Už byla ve dveřích a pak náhle zmizela.

Všichni se na mě podívali a v místnosti nastalo hrobové ticho. Prolomil ho až muž, kterého předtím dusila. Ležel na zemi a sotva popadal dech "Promiňte slečno" přistoupil ke mně mladý policista "Koho jste to myslela, že máme chytit?" zeptal se mě. Pokusila jsem se zvednou, policista mi podal ruku a zvedl mě. Podívala jsem se na něj "Přece tu osobu co utíkala pryč" odpověděla jsem. Divně se na mě podíval. Jako bych byla blázen. "Asi se jen bouchla do hlavy" řekla další policistka. Kolik jich sem ještě přijde aby okukovali blázna? Já ale nejsem blázen! Viděla jsem to!


"Vím co jsem viděla!" stála jsem si za svým a na něco jsem si vzpomněla. Hrábla jsem do kapsy a modlila se, aby tam byla. Naštěstí jsem ji nahmatala. Starou fotografii oné postavy. Podala jsem jim tu fotku. Policista si jí začal prohlížet "To je ona" řekla jsem. Oba se na ní chvíli dívali "Nevíte jak se ta dívka jmenuje?" zeptal se mě po chvíli policajt "Ježiš marja! Že se zatěžuješ takovýma prkotinama! Podívej se na tu bouli na hlavě! Nejspíš přišla o rozum!" řekla posměšně policistka. Tohle mě naštvalo "Co si to jako dovolujete?!" sykla jsem na ni "Je to ona, viděla jsem ji na vlastní oči! Copak já můžu za to, že jste slepí a neviděli ji?!" bránila jsem se.

Policistka protočila oči "Hele, pozor na--" "Naomi! Pojďte sem!" zavolal jeden z policajtů. Odfrkla si, otočila se na patě a šla k ostatním. Obrátila jsem pohled na toho policajta co pořád svíral v ruce tu fotku "Já nevím jak se jmenuje" odpověděla jsem mu konečně. Odlepil zrak od fotky a podíval se na mě "Kde jste tu fotku vzala?" ptal se dál. Sáhla jsem si na bouli a přemýšlela jestli mu to mám říct. Že jsem ji vlastně ukradla své babičce?

"Já…" odmlčela jsem se a zkoušela se uvolnit "Našla jsem ji u své babičky" vypadlo ze mě konečně. Zvedl obočí "Jen mezi náma" naklonil se ke mně "Já jsem taky nic neviděl. Žádnou běžící postavu, ale pokusím se o této osobě něco zjistit" pošeptal mi. Zamračila jsem se a znepokojeně jsem si žmuchlala tričko "Já vlastně studuji na policejní škole. Mohla bych si to zjistit sama. Vypátrám kdo to je" odhodlala jsem se. Policista se usmál "Vy jste mi ale pěkně odhodlané kvítko" podíval se na muže, který vypadal, že už je schopen mluvit "Nejprve se ale zeptáme toho muže" skončil naši konverzaci.

Pomalu jsem se připlížila ke skupince policistů vyslýchajícího muže. "Co se stalo?" zeptala se ho ta policistka, Naomi. Muž se chytil za krk "Tady paní jsem doprovodil až sem. Chtěla vidět to místo, kde zmizel beze stopy ten muž" vyprávěl "Najednou se ale zavřeli dveře. Zkoušeli jsme je s paní otevřít, ale zasekly se--" na chvíli se odmlčel. Pak zase začal vyprávět, ale tišeji "Najednou mě zničeho nic něco přitisklo ke zdi a začalo mě to škrtit. Nic tam ale nebylo, jen tady paní, která se mi snažila pomoc, ale pak jí něco odrazilo a praštila se o zeď. To je to poslední co si pamatuju" odmlkl se.

Pořád nahmatával čerstvé rány na krku. Policista se na mě otočil. Nasadila jsem sebejistý obličej a naznačila mu, že jsem měla pravdu. Že tu opravdu někdo byl. Ale copak jsem tu postavu viděla jen já? To je pěkná pitomost. "Vypadá to, že tu opravdu něco bylo" začal mluvit. Přikývla jsem "V tom případě… mohu se vás zeptat kolikátým rokem studujete?" zeptal se "Čtvrtým, tento rok budu maturovat" odpověděla jsem a sklonila hlavu.

"Slečno?!" zavolala na mě zase ta policistka "Budeme vás taky muset vyslechnout" nelíbila se mi. Něco s ní nebylo v pořádku. Měla jsem takový pocit. Prostě jsem ji začala nenávidět.Budu ráda za komentáře; rady, kritiku, připomínky... :)
 

3 people judged this article.

Poll

Jak se vám líbí komix Child of Angel?

Moc!
Ujde
Vůbec

Comments

1 Elii Elii | 15. july 2014 at 11:49 | React

Pěkný díl. Já myslim že ten anděl bude její rodina nebo má něco s ní společnýho :)

2 Cilka Cilka | Web | 21. july 2014 at 1:50 | React

K-o-n-e-č-n-e nový diel! Hell yeah!
S tou hudbou je to nepopísateľne super. Tento komix ma moc moc baví len sa bojím, že ďalšieho dielu sa nedočkám tak skoro :-/...
Ten policajt je pekný! :-D

3 Michalla* Michalla* | Web | 22. july 2014 at 16:17 | React

[1]: Díky :)

[2]: Moc děkuju :) No další díl.. už se na něm z části pracuje ;D

4 Eliam Eliam | 23. july 2014 at 9:08 | React

Super díl jen tak dál!!!

5 Zjev Zjev | Email | Web | 28. july 2014 at 21:56 | React

No tak to je bomba!:DUž se těším na pokračování:)

by Zjev

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama